بهترین سایت مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج آنلاین 1391
مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
مرکزی: ۸۸۴۲۲۴۹۵-۰۲۱

تست هوش کودک

 تست هوش کودک


تست هوش کودک و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.6

همه ما به دنبال این هستیم که طوری کودک خود را تربیت کنیم که در زمینه های علمی سرآمد بوده و پیشرفت کند اما یکی از فاکتورهای این امر هوش و استعداد خود کودک است. هوش کودکان بسته به عوامل متعددی میباشد. خانواده های عزیزی که به دنبال انجام تست هوش کودک خود هستند باید بدانند که این مرکز در مرکز مشاوره کودکان باراه اندازی بخشی با نام مشاوره تست هوش کودکان این امر را تحقق بخشیدند. هوش کودک شما بوسیله بهترین مشاور کودک سنجیده و تست می شود ونتیجه آن اعلام می گردد. انجام این آزمایش که مشخص گردد هوش کودکان شما در چه سطحی قرار دارد نیازمند تخصصی خاص است که مشاوره کودک در این مرکز این تخصص را دارا می باشد. باید بدانید که هوش به انواع مختلفی تقسیم میشود و تنها هوش کودک شما در زمینه ریاضیات بررسی نمی گردد بلکه این تست دارای این ویژگی میباشد که می تواند ضریب هوشی کودک شما را در زمینه های مختلفی مثل هوش عاطفی ویا هوش موسیقیایی بسنجد.


 تست هوش کودک

اما یک کودک باهوش چه ویژگی هایی دارد؟

بخش مشاوره کودکان با بیان اینکه خلاقیت نشانه هوش بالا نیست ادامه می دهند ؛ بسیاری از کودکانی که در دروس خود موفق هستند و نمره بالا کسب می کنند از استعداد وهوش بالایی برخوردار هستند اما آنان که نمی توانند این نمره را کسب کنند دلیل نمیشود که از بهره هوشی کمتری برخوردار باشند بنابراین ضمن انجام تست هوش کودک باید با ویژگی های کودکان باهوش نیز آشنا باشیم بصورت عادی بچه هایی با سن یک سال که می توانند بین احساسات افراد تفاوت قائل شده و احساساتی مانند شادی، غم و ترس را تفکیک کنند از هوش عادی برخوردار هستند اما رفتارهایی مانند راه رفتن، حرف زدن ویا دندان درآوردن دلیلی بر هوش کودک نیست زیرا این رفتارها براساس طی شدن سیر تکاملی کودک است. به صورت کلی می توان 4 ویژگی رابرای کودکان باهوش در نظر گرفت.

1-درک زبان مادری

محققان بر این باورند که مغز نوزادان آمادگی یادگیری بیش از یک زبان را دارند بنابراین اگر والدین از بدو تولد با نوزادان خود با چند زبان صحبت کنند آنان دید وسیع تری نسبت به زبان ها خواهند داشت پس مغز یک کودک 4 ماهه می تواند تفاوت های یک زبان با زبان دیگر را از طریق طرز بیان و شکل لب و دهان متوجه شود

2-احساسات دیگران را متوجه می شود

همانطور که ذکر شد یک کودکی که میتواند در سن یک سالگی بین احساسات دیگران تفاوت قائل شده و آنان را ازهمدیگر تفیک کند  باهوش است بنابراین اگر دیدید کودک شمابرای هر احساس خاصی که می بیند یک واکنش جداگانه دارد بدانید وی فردی با هوش است.

3-معنی کلمه ها را بفهمد

هنگامی که با یک کودک یک ساله صحبت می کنید و از رفتار های وی متوجه می شودی که او برای هر لغتی جداگانه رفتار می کند و در واقع آنان را تفکیک میکند می توانید به هوش او آفرین گفته و او را فردی باهوش بدانید. این یادگیری در همه کودکان است اما هوش کودکی بالا است که بتواند ازاین یادگیری استفاده کند.

4-برای موسیقی تفکیک قائل شود

کودکان در سنین زیر یک سالگی به خوبی با نوای موسیقی آشنا می شوند و در سنین بالاتر بنابه تصمیم والدین به یادگیری بک ساز موسیقی می پردازند. کودکانی که در یادگیری موسیقی موفق عمل می کنند در گروه باهوشان قرار دارند. بنابراین برای شناسایی کودک با هوش خود می توانید از کلاسهای موسیقی کمک بگیرید.

در نهایت مرکز مشاوره کودکان با انجام تست هوش کودکان توسط بهترین و با تجربه ترین مشاوران کودک می تواند هوش کودکان شما را سنجیده و یک نتیجه دقیق را برای شما به همراه بیاورد.مشاوره کودک


دکتر کودکان دکتر کودکان ، دکتر روانشناس کودک ، دکتر روانپزشک کودکدکتر کودکان

مشاوره کودک شما

در بهترین مراکز مورد تایید

کانون مشاوران ایرانمشاور کودکان