بهترین سایت مشاوره خانواده و مشاوره ازدواج آنلاین 1391
مشاوره آنلاین تلفنی یا حضوری
۸۸۴۲۲۴۹۵ -۰۲۱

روانشناس خوب

روانشناس خوب


روانشناس خوب و امور مربوط به آن بهترین سایت مشاورخانواده سال 1391. 4.7
علم روانشناسی علمی است که با بررسی ویژگی های شخصیتی و روانی مراجعه کننده خود وبا تحقیق در مشکلات وی از طریق گفتمان سعی در بهبودی وی دارد. پس در این علم دکتر روانشناس درمان های دارویی را دخالت نداده و تنها گفتمان و دادن برنامه هایی خاص مورد استفاده قرار می گیرد اما نکته ای که موجود است این است که چه دکتر روانشناسی خوب است؟!
باتوجه به اینکه امروزه روانشناسان و دکترهای روانشناس بسیاری درسطح کشور فعالیت می کنند و با توجه به حساسیت هایی که این موضوع دارد، باید بدانیم که ویژگی عادی یک دکتر روانشناس خوب چیست.
یک روانشناس خوب ویژگی های زیادی دارد یکی از این ویژگی ها این است که وی باید قدرت و صبر بسیاری در گوش دادن به حرف های مراجعین داشته باشد پس به نوعی وی باید گوش شنوایی خوب باشد ودر ادامه باید به فرهنگ و شیوه زندگی ناحیه و شهر و کشور خود آشنا باشد به آنها احترام بگذارد و سلایق شخصی را دراین موضوع دخیل نکند. رازدار بودن و حفظ اسرار بیمار، قدرت بیان بالا و برقراری ارتباط سریع و خوب از دیگر ویژگی های یک دکتر روانشناس خوب است.
بیمار باید با دکتر احساس راحتی کند بنابراین یک دکتر روانشناس خوب باید این حس را به بیمار منتقل کند که وی میتواند به دکتر اعتماد کند. همچین روانشناس باید از اعتماد بنفس بالایی برخوردار باشد و خود نیز از سلامت روانی برخوردار باشد.
یک روانشناس خوب باید شوخ طبع باشد و از اخلاق بد دوری کند. وی نباید بیمار خود را قضاوت مند و اورا سرزنش نماید بلکه باید به وی آرامش دهد و او را راهنمایی نماید.
بنابراین با توجه به ویژگی های بالا شما می توانید یک دکتر خوب را انتخاب کرده و با توجه به گفته های وی پیش بروید
آدرس دکتر روانشناس


روانشناس خوب کانال تلگرام