داد و بیداد بر سر کودکان و عوارض آن

آیا واقعاً تنها راه ساکت کردن بچه و اینکه به حرفتان گوش کند، داد زدن است؟

خیر، بهتر است ولوم صدای خود را پایین بیاورید و روش های بهتر و کارآمدتر را امتحان کنید.

گاهی این کوچولو های شیطون رفتار هایی از خود بروز می دهند، حرف هایی می زنند و یا درخواست هایی دارند که معقول نبوده و به هیچ صراطی هم مستقیم نیستند. اینجاست که کاسه صبر والدین لبریز می شود و شروع به داد و بیداد و سرکوی فرزندان خود می کنند. اما خود والدین پس از این کار به این فکر می کنند که آیا واقعا راه بهتری نسبت به فریاد و تنبیه فرزند خود وجود ندارد؟! زیرا خودشان پس از این رفتار، خود را سرزنش کرده و پشیمان می شوند.

این مساله برای کودکان نیز خوب نیست. اگر همیشه با داد و هوار کردن می خواهید بچه را سر جایش بنشانید، باید بدانید اعتماد به نفس و احساس امنیت را در وجود کودک خود از بین می برید.

اما بهترین روش برای مقابله با این کوچولو های شیطون چیست؟

بهترین روش این است که ابتدا به خود مسلّط باشید سپس به خواسته فرزند خود گوش دهید آنگاه که تمام حرف هایش تمام شد، برای او توضیح دهید که به یک سری از دلایل امکان انجام خواسته او وجود ندارد. دقت کنید که لحن و طرز صحبت کردن شما بسیار تاثیر گذار بوده و درواقع کلید موفقیّت شما خواهد بود.

مرکز مشاوره خانواده مشاوره آنلاین ازدواج مرکز مشاوره آنلاین مرکز مشاوره ازدواج مشاوره ازدواج

مشاوره ازدواج

3 دیدگاه ها

 1. جلال گفت:

  من خیلی وقتها سر بچه ام داد میزنم ولی از این به بعد تصمیم گرفتم هیچوقت سرش داد نزنم احساس میکنم بچه ام داره عصبی میشه

 2. ناشناس گفت:

  آیا واقعا تنها راه ساکت کردن بچه و اینکه به حرفتان گوش کند داد زدن است؟

 3. زاهد گفت:

  خیر، بهتر است ولوم صدای خود را پایین بیاورید و روشهای بهتر و کارآمد تر را امتحان کنید.گاهی این کوچولو های شیطون رفتارهایی از خود بروز می دهند ، حرفهایی میزنند و یا درخواست هایی دارند که معقول نبوده و به هیج صراطی هم مستقیم نیستند اینجاست که کاسه صبر والدین لبریز می شود و به داد و بیداد و سرکوب فرزندان خود می کنند اما خود والدین پس از این کار به این فکر می نند که آیا واقعا راه بهتری نسبت به فریاد و تنبیه فرزند خود ندارند؟! زیرا خودشان پس از این رفتار ، خود را سرزنش کرده و پشیمان می شوند.این مسدله برای کودکان هم نیز خوب نیست.اگر همیشه با داد و هوار کردن می خواهید بچه را سر جایش بنشانید باید بدانید اعتماد به نفس و احساس امنیت را در وجود کودک خود از بین می برید.
  اما بهترین روش برای مقابله با این کوچولو های شیطون چیست؟
  بهترین روش این است که ابتدا به خود مسلط باشید و سپس به خواشته فرزند خود گوش دهید آنگاه که تمام حرف هایش تمام شد برای او توضیح دهید که به یک سری از دلایل ممکن انجام خواسته او وجود تدارد.دقت کنید که لحن و طرز صحبت کردن شما بسیار تاثیر گذار بوده و در واقع کلید موفیت شما خواهد بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*