آیا تا به حال شده است به این فکر کنید که گاهی اوقات با رفتارهایتان لحظات شیرین و فوق العاده زندگی مشترکتان را خراب کرده و همسر خود را عصبانی کرده اید؟ آیا تا به حال به فکر ترک این عادت های رفتاری افتاده اید؟ بد نیست گاهی خودمان را تحت فشار بگذاریم تا با کمی گذشت و ترک عادت های بد ، زندگی عاشقانه تر و شیرین تری داشته باشم. از جمله مواردی که باعث ناراحتی همسرتان میشود:

-تاخیر زیاد هنگام آماده شدن برای رفتن به مهمانی ها و توجه نکردن به آماده بودن همسرتان از مدتی قبل.

-غر زدن و ایراد گرفتن با همسرتان در زمان پخش مسابقه فوتبال تیم مورد علاقه اش.

-پرسیدن سوالات عاشقانه و راضی نشدن به جواب های کوتاه و مختصر و اصرار برای تکرار و ابراز احساسات بهتر.

-سین جین کردن همسرتان در حالی که منظور خاصی ندارید اما معمولا منجر به دلخوری و ناراحتی میشود.

-گوشه و کنایه زدن به خانواده همسرتان زمانی که رابطه بین شما و همسرتان شکرآب است.

-اصرار برای گذراندن تمام اوغات فراغتش و عدم اختصاص زمانی کوتاه برای دیدار با دوستانش.

نظافت بی موقع منزل و در زمان استراحت کردن و یا تماشای تلویزیون همسرتان.

مشاوره ازدواج

 مشاوران ما در آمریکا آماده ارائه خدمات مشاوره ای به هم وطنان عزیزمان هستند.

مرکز مشاوره خانواده مشاوره آنلاین ازدواج مرکز مشاوره آنلاین مرکز مشاوره ازدواج مشاوره ازدواج 

مشاوره آنلاین

68 دیدگاه ها

 1. sarvi گفت:

  درسته خیلی از مواقع سر هیچ و پوچ لحظات خوب رو خراب میکنیم
  مرسی از مقاله خوبتون

 2. دکتر نسترن مولایی گفت:

  بله همینطوره ، فقط با رعایت چند نکته میشه لحظه های شیرین تری داشت.

 3. tanha گفت:

  سلام یکی از مشکلاتی که منو آزار میده نگاه کردن بیش از حد شوهرم به خانوماس و اینکه دلش میخواد ولش کنم تا با همه راحت باشه حتی با خانومای نزدیک فامیل هم بد نگاه میکنه .اونا هم یا اخم میکنن یا صورتشون رو اونطرف میکنن.این برای من خیلی آزار دهنده است هر انتقادیم ازش میکنم حتی کوچک شروع میکنه به دعوا.ولی احساس میکنم توجهش به من نیست حتی سر سفره ام حواسش به دیگرانه من خیلی بدم میاد اصلا منو نمیبینه باید چیکار کنم تا این عادتای بد از ذهنش بیرون بره؟

 4. مهرسا گفت:

  شوهرم من از بچگی عادت داشته پای تلویزیون بخوابه میگه باید تور تلویزیون تو چشمم باشه ولی برعکس من باید تو تاریکی بخوابم.شاید تو این چهار سال که ازدواج کردیم چهل بار روی تخت نخوابیده همش توی هال جلوی تی وی میخوابه نور هم تا صبح تو خونه است منم آرامش ندارم گاهی اوقات نصف شب که خوابه میرم تی وی رو خاموش میکنم ولی بعدش که دوباره بلند میشه روشنش میکنه خیلی اعصابم خورد میشه.خداروشکر همیشه هم که دعوا داریم و به بهونه دعوا که مثلا نمیخاد کنارم بخوابه میره تو هال جلوی تی وی.مامانشم میگه از بچگی این عادت رو داشته ولی الان واقعا برام سخته.خوب بابا منم آدمم دوست دارم همسرم از سر شب کنارم باشه تا قهر باشیم.

 5. sara گفت:

  سلام
  به نظر شما چه عادتهایی بد هستن؟و آیا این عادتها میتونن خطرناک هم باشن؟

 6. مشاور گفت:

  عادت از این نظر سودمند است که به صورت رفتاری خودکار درآمده است چرا که وقتی به چیزی عادت داریم ، بدون آن که ذهن و فکر خود را درگیر کنیم، به انجام آن می پردازیم.برای مثال وقتی عادات خوبی مانند به موقع رسیدن به محل کار ، خوش بینی یا چیزهایی شبیه به این در خود داشته باشیم ، برای ایجاد آن ها در ذهن خود ، به فکر کردن نیازی نداریم و به این ترتیب می توانیم انرژی خود را در جای دیگری صرف کنیم.به همین اندازه ، عادت های بد نیز می تواند خطرناک باشد، چرا که ممکن است قرد بدون فکر دست به کارهایی بزند که زندگی شخصی و شغلی اش را در معرض خطرات جدی قرار دهد.عادت های بدی مثل
  دیر رسیدن به جلسات کاری
  منفی گرایی
  دروغ گویی
  تمارض
  مقاومت در برای تغییر و تصمیم گیری عجولانه.
  اما عادت های بد در همه ، قابلیت توقف و جایگزینی با عادات خوب را دارد.ولی این جایگزینی به زمان نیاز دارد.مثلا به طور متوسط۶۶ روز زمان لازم ایت که بتوان عادات خوب را جایگزین عادات بد کرد

 7. کیمیا گفت:

  در کل چگونه میتوان عادت های بد را ترک کرد؟

 8. مشاور گفت:

  ۷ گام برای غلبه بر رفتارهای منفی وجود دارد :

  گام اول : یک برنامه تهیه کنید.
  داشتن یک برنامه آگاهانه می تواند در غلبه بر عادات منفی بسیار موثر باشد یک راه خوب برای این موضوع این است که توقف عادات منفی را به عنوان اهداف شخصی خود تعریف کنید.این موضوع باعث می شود بتوانید پیشرفت خود را به طور منظم بررسی کنید تا عادات بد به طور کامل از میان برود.

  گام دوم : خود انضباطی و خود آکاهی تان را توسعه دهید.
  خود آگاهی برای رهایی از عادت های بد یک مهارت الزامی است.”خود آگاهی ” توانایی شناخت خود و آگاهی از خصوصیات ، نقاط ضعف و قوت ، خواسته ها و ترس هایی که در زندگی ما وجود دارد، است.با داشتن خودآگاهی به خوبی از دلایل توقف عادات بدی که در خود داریم ، مطلع خواهیم بود.داشتن نظم و انضباط فردی نیز می تواند کمک زیادی به غلبه بر عادات منفی کند که تنها با ممارست فراوان در افراد ایجاد می شود.

  گام سوم :برای غلبه بر عادات بد،رویکردهای مناسبی انتخاب کنید
  بعضی از افراد برای غلبه بر عادات بد ، تصمیمی انقلابی می گیرند و سعی می کنند یک شبه آن را ترک کنند.بعضی دیگر نیز با روندی کاهشی و به تدریج عادات بد را در خود از بین می برند.مثلا می توانید عادت بد وبگردی در خود را روزانه پنج دقیقه کاهش دهید تا به زمان مناسب و قابل قبولی برای ترک این عادت برسید.

  گام چهارم : موانع ترک عادات بد را از بین ببرید.
  یکی از بهترین راههای جایگزینی عادات خوب به جای عادت های بد ، از بین بردن موانع است.برای مثال ، اگر عادت دارید در جمع همکاران در هنگام صرف نهار ، از دیگران غیبت کنید، می توانید تا زمان برطرف شدن این عادت بد ناهار خود را در محلی دیگر و به صورت انفرادی صرف کنید.

  گام پنجم : برای جایگزینی عادت های خوب آگاهانه تلاش کنید.
  در اغلب موارد با اقدام عملی استفاده از رفتارهای خوب ، می توانید موجب توقف عادات بد شوید.برای مثال اگر شما فردی ایرادگیر در گروه کاری تان هستید ، پیشنهاد می شود تمرین کنید در جلسات به جای انتقاد ، از افراد تعریف و تمجید کنید .یا تصور کنید از جمله کسانی هستید که عادت دارید به طور دائم در جلسات ایمیل های خود را کنترل کنید ، کافی است با برداشتن یک کاغذ و قلم از تمامی تصمیمان و جزئیات جلسه یادداشت برداری کنید.به این ترتیب خواهید دید به تدریج عادت بد قبلی شما از بین می رود.

  گام ششم : به خود پاداش بدهید.
  هرگاه موفق به ترک عادتی بد در خود شدید ، بلافاصله به خود پاداش بدهید.پاداش دادن به خود کمک می کند تا برای نگهداری عادات خوبی که انجام داده اید ، انگیره بیشتری پیدا کنید.

  گام هفتم : از دیگران کمک بخواهید
  از خانواده و دوستان خود بخواهید برای توقف عادت های بد به شما کمک کنند.

 9. sara گفت:

  یه سوال دارم به نظر شما این حرف که بیشتر خانومای مسن و بقولی باتجربه ها تو شوهر داری درسته که شوهرتو هر طور عادت بدی اونطور پیش میره؟ یا اینکه خودتو باید از اول محتاج کمک مرد نشون بدی؟مثلا خانمی توانایی خرید مایحتاج خونه رو داره ولی این کارو نمیکنه چون نمیخواد شوهرش مطمئن بشه که زنش نمیتونه این کارو کنه و برای همیشه و تا آخر عمر این مسئولیت گردن زن بیوفته، چون یک بار این کارو کرده؟در مورد خود من که یه شما قراره به دوستای همسرم با خانماشون بدیم همسرم میگفت میبریمشون بیرون و منم گفتم یه دسر درست میکنم ببریم اونجاولی از این طرف هم تو دل خودم میگم وقتی خونه خالی برای شام دادن داریم و منم توانایی و علاقه درست کردن به شما سرپایی رو دارم تو این وضع نباید همسرم و بزارم رستوران خرج کنه واسه ده بیست نفر، به نظرتون با این کار من ، وقتی رفتیم سر خونه زندگیمون شوهرم بد عادت نمیشه؟اصلا این فکرم صحیحه یا همون بزارم ببره بیرون؟

 10. ستاره گفت:

  در مورد سوال اولت تا حدی درسته اما بهترین کار برای درست رفتار کردن این هست که طبق طبیعت زن مرد پیش بریم بعنی کارهای مخصوص مردهاست رو بزاریم اونها انجام بدن و کراهایی که مخصوص زنهاست خودشون و هر از گاهی که زن کار مخصوص مرد رو انجام میده یا برعکس معلو م میشه طرف داره لطف میکنه البته بدون هیچ منتی.ولی مثلا خود من میبینم خود همسرم ساعت کارش طولانی هست خودم خرید منزل رو انجام میدم و گاهی هم خزیدی که سر راه همسرم باشه بهش میگم انجام بده و با زبون نرم ظرافت زنانه به همسرم میگم عزیزم میبینم تو ساعت کاریت زیاده نمیرسی خرید کنی خودم انجام میدم هر از گاهی یاد باشه هر از گاهی نه همیشه البته اینجوری نشه همسرت احساس کنه داری منت میذاری بهش بگی دوست داری خودت انجام بدی تا باری از دوشش برداری پس اون هم وظیفه ش میفهمه هم کمک شما رو..در مورد مهمونی دادن باید ببینی وضع مالی همسرت چطوره؟اگه براش مشکلی پیش نمیاد بیرونم باشه اشکالی نداره.اما اگه برای همسرت سخته از لحاظ مالی و میخاد که شما به زحمت نیفتی بهش بگو مهمونی رو خونه برگذار میکنیم بگو راضی نیستی تو این وضعیت مالی سخت بهت فشار بیاد.اینطوری همسرت تو دلش میگه عجب زن بفکر وهمدلی دارم.اگه حتی به خودتم نگه مردا بین دوستاشون معمولا از خوبیهای زنشون یا تو خونواده خودشون بیان میکنن

 11. خیال تو گفت:

  ستاره جون خیلی خوب تونستن به سوال شما جواب بدن.منم قبول دارم این حرف رو و معتقدم بهش ولی موضوعی که دراین رابطه خیلی مهمه همون ظرفیت و حس قدر شناسی و جنبه طرفمونه.منم شاغل هسستم و به این مورد حساسم …بعضی وقتها مادرا به دختراشون میگن شوهرتوبد عادت نکن و خریدارو همش به خودش واگذار کن.یا مثلا لباساشو بذار خودش اتو بزنه اینجوری عادت کنه.لباساشو خودش مرتب کنه تو کارای خونه کمکت کنه اینجوری یاد بگیره و از این حرفا.
  به نظر من به همسری که حس قدرشناسی داره و قدرتو میدونه و فهم و درکش بالاست این موارد رو نباید به کار برد و همه جوره همکاری و حمایت باید باشه.

 12. oghwi گفت:

  خلاصه اینکه مرد وظیفه خودش و زن وظیفه خودش انجام بده.به غیر از موارد خاص قدردانی و روابط هم که باید با هم مدیریتش کنید

 13. aydin گفت:

  سلام دوستان به نظر شما چطور میشه یه عادت بد را به خوبی ریشه کن کنیم؟

 14. مشاور گفت:

  هفت گام برای ترک عادت بد :
  ۱- یک عادت بد را انتخاب کنید.هر بار فقط روی یک عادت بد متمرکز شوید.سعی نکنید یک مرتبه همه عادت های بد خود را دور بریزید.فقط و فقط یک عادت غیر سازنده و ناسالم خود را انتخاب کنید .برای مثال سیگار کشیدن یا وبگردی زیاد و خارج از کنترل.
  ۲- به یک نفر که مورد اعتماد شماست، بگویید که می خواهید این عادت را از سر خود بیندازید ، یعنی خود را به یک نفر متعهد کنید..
  ۳- یک کاغذ سفید به دیوار بچسبانید.
  ۴- به مدت یک هفته ، فقط از انجام آن عادت ناسالم خودداری کنید.
  ۵- در طی این یک هفته ، هر باز که رفتار ناسالم خود را انجام دادید، روی کاغذ سفیدی که به دیوار چسبانده اید ، یک ضربدر بکشید و در یک دفترچه بنویسید که چه هنگام به عادت غیر سازنده خود مشغول می شوید.آیا هنگام اضطراب ، بیکاری ؛… به آن مشغول می شوید.؟
  ۶- آخر هفته بررسی کنید در چه شرایطی به عادت بد خود مشغول می شوید.برای مثال یکی از شرایطی که تعداد سیگار کشیدن را زیاد می کند ، معاشرت با فراد سیگاری است، یکی از دلایل وبگردی زیاد و خارج از قاعده ، بیکاری و نداشتن هدف و برنامه روزانه است.علت اولیه و موجد آن عادت را ریشه یابی و برطرف کنید.
  ۷- با خود مهربان باشید.اگر یک هفته عادت ناسالم خود را کنار بگذارید ، ریشه آن در وجودتان سست می شود و به یاری خدا می توانید به کلی از شر آن راحت بشوید.

 15. پردیس گفت:

  سلام مرسی که در این باره نوشتید آخه من چند بار تصمیم گرفتم عادت بد خودم یعنی زود عصبانی شدن رو ترک کنم بخصوص تو ادارمون چون من رو یک آدم بد اخلاق می دونند و من میخوام اون ذهنیت بد رو از دهن همکارام پاک کمک تا حدودی موفق شدم ولی کامل نه ، باز هم وقتی یک کاری سر موقع انجام نمیشه و به من استرس وارد میکنه با مسببش دعوا میکنم بعدا خودم خجالت میکشم امیدوارم با این روشتون کاملا از بین بره راستی در مورد کنترل خشم هم بنویسن خواهش میکنم

 16. ناشناس گفت:

  دو عادت بد دارم که خیلی دوست دارم ترکشون کنم.خصوصا در یک هفته اخیر خیلی تلاش میکردم بذارمشون کنار این پست تجات دهنده منه.اگه قبوله با شما متعهد میشم که این دو رفتار مخرب رو کنار بذارم

 17. golab گفت:

  این روزا تصمیم داشتم یکی از بدترین عادت ها م رو کنار بذارم ولی نمیدونستم چه جوری.ولی امروز که اومدم سایت و دیدم این مطلب رو کلی ذوق کردم ممنون

 18. شیوا گفت:

  سلام منم دو عادت خوب به دست آوردم.یکی بیدار شدن قبل ساعت ۷ صبح و پیاده روی روزانه.حالا از وقتی این دو عادت رو کسب کردم دیگه عادت بدم که همون وبگردی بود داره از بین میره .اصلا نفهمیدم چطوری…شاید به خاطر این که وقتی عادت های خوب کسب می کنیم حس احترام به حود و خویشتن دوستی مون بیشنر میشه و در نتیجه از هر چیزی که به هر شکلی به ضررمون باشه دوری می کنیم…

 19. سعیده گفت:

  من عادت بدم این هست که موقع صحبت کردن با دیگران هر چیزی رو خیلی توضیح میدم .انگار یه جورایی میخوام به زور مطلب رو به طرف مقابل بفهمونم چند روز بود تمرین میکردم خلاصه صحبت کنم .امیدوارم موفق بشم

 20. katayoon گفت:

  سلام.منم مدتیه تصمیم گرفتم موبایلم رو سر ساعت مشخصی از شب خاموش کنم و اینکار رو هم می کنم و هر کی هم پرسید چرا خاموش بود می گم من موبایلم رو از ساعت فلان خاموش می کنم.

 21. الهام گفت:

  سلام منم تونستم در یک هفته عادت بسیار بد که به سلامتیم آسیب میرسوند رو ترک کنم به سادگی…اصلا نمی تونم توضیح بدم چطوری فقط می دونم که تصمیم گرفتم انجام ندم.اون عادتم گاز گرفتن لبم بود طوری که به خونریزی میفتاد و فرم لبم رو به هم زده بود این عادت رو بیش از ده ساله که داشتم و هر بار موفق نمی شدم تر کنم.الانم می خوام یک عادت دیکه رو هم ترک کنم از همین حالا شروع می کنم و بعد میام بهتون گزارش میدم

 22. sanaz گفت:

  سلام من یه عادت بد دارم و اون داشتن حس حسادت هم هستوحسادت نسبت به بعضی آدما اصلا نمیدونم حسادت جز عادت حساب میشه یا نه؟این تمرین به درد من هم میخوره

 23. مریم گفت:

  عزیزم حسادت عادت نیست یک نوع احساس است در حالی که عادت رفتار است

 24. Msmp گفت:

  سلام عادت بد من هم بی تفاوتیه .یعنی انجام ندادن یه سری کارها و حساسیت نداشتن روی بعضی مسائل ، مثلا کارم، به دلیل بی تفاوتی یه پست رو از دست دادم ، راستش برام مهم نبود و نیست…الان فکر میکنم بهتر بود به دستش میاوردم تا از دستش بدم اینم عادته؟چاره چیه؟

 25. مریم گفت:

  انگیزه نداری باید به انگیزه هایت نگاه کنی .آدم در مورد چیزی که برایش مهم نیست بی تفاوته.

 26. عسل گفت:

  مرسی از این مطلب مفیدتون.من یه عادت زشتی که دارم وقتی عصبانی می شم فحش می دم به بچه ام به شوهرم و اصلا هم دست خودم نیست و از کنترل من خارجه.آدم میتونه واسه بعضی از عادت ها جایگزینی داشته باشه.مثلا کسی که وب گردی میکنه از بی برنامپی و بیکاریشه که میتونه با کتاب خوندن و یا یه کار دیگه اون کار رو جایگزین وبگردی کنه.ولی متاسفانه عصبانیت جایگزینی نداره .بلاخره یه موقعیتی پیش میاد که عصبانی بشیم.به نظرتون باید چیکار کنم؟
  یه خواهش دیگه اینکه در مورد حسادتم مطلب بزارین من خیلی باهاش درگیرم واقعا حس حسادت آدم رو داغون میکنه….

 27. مریم گفت:

  چرا عصبانیت جایگزینی ندارد؟این هفته هر بار فحش دادی ، یک ضربدر روی کاغذ بگذار و فکر کن چرا فحش دادی؟شاید زیادی خسته بودی؟شاید احساس اجحاف میکنی ؟ شاید نیاز به صرف وقت در تنهایی داری؟شاید می خواهی با بد دهنی به خواسته های نا حقت برسی؟ درون خودت رو نگاه کن.در مورد خشم خواهم نوشت.اعتیاد به خشم ، عادت زشت و شایعی در میان ما ایرانی هاست.

 28. zj گفت:

  من عادت بد زیاد دارم.نشستم همه رو نوشتم .تصمیم گرتم از یکیشون شروع کنم ببینم چی میشه.من ۶ ساله نتونستم حقوقه شوهرم دستم بشه.خودش قبول داره نمیتونه پول جمع کنه.اما حاضر نیست این کارو انجام بدم .میگه تو چرا پولاتو به من نمیدی.اونوقت میخوای من بدم.خیلی مهمه

 29. زاهد گفت:

  برای آنکه عادت های نابجا و ناخوشایند خود را تغییر دهید، نکات زیرا فراموش نکنید :
  ۱- در مورد تغییر آن عادت جدی باشید.زیرا برای تغییر یک عادت نیاز به انرژی و تعهد است.
  ۲- افکار ، احساسات و رفتار های خود را در مورد عادت سابق و رفتار جدید خود یادداشت کرده و در مورد آنها فکر کنید.به مناسبترین رفتار بیندیشید و آن را تمرین کنید.
  ۳- اگر به طور آنی متوجه شدید که دوباره در حال تکرار عادت قبلی هستید ، بلافاصله خود را متوقف ساخته و رفتار جدید را انجام دهید.
  ۴- رفتار جدید را باید به مرور زمان و آهسته و آهسته جایگزینی رفترا قبلی خود کنید.در این کار نیاز به هیچ عجله ای نیست.
  ۵- حتما روی پشتیبانی و کمک دیگران حساب کنید و به آنها اطلاع دهید که مشغول کار روی این مساله هستید و از آنها توقع چه نوع کمکی دارید.
  ۶- از منفی بافی به شدت پرهیز کنید .منفی نگری موجب سردرگمی و ناامیدی خواهد شد.
  ۷- هرگز ناامید نشوید .اگر چند روش کارساز نبود، روش های دیگر را امتحان کنید.در صورت ناامیدی هرگز نخواهدی توانست تغییرات لازم و مورد نظرتان را به وجو.د آورید .عادت ها به سختی تغییر می کنند و مسلما برای این کار به صرف زمان و انرژی زیادی نیاز است .برای آنکه بتوانید از تلاش های خود نتیجه بگیرید .کمی برنامه ریزی ،نظم و عزم راسخ لازم است.تلاش ، تلاش و تلاش کنید.تکرار یک رفتار جدید، تنها راه جایگزین کردن آن با یک عادت قدیمی است برای مغز خود را به انجام یک کار جدیدی عادت دهید.لازم است روزها ، هفته و حتی ماهها آن را تکرار کنید.

 30. زهرا گفت:

  ممنون بابت این مطلب خوبتون .منم واقعا از یه سری عادت های بد رنج میبرم امیدوارم بتونم از خودم دورشون کنم.

 31. شهرزاد گفت:

  همینکه نسبت به عادت های بدت آگاه هستی و برای دور کردنشون از خودت احساس مسئولیت میکنی نصف راه رو رفتی….و وقتی ترکشون کردی واسه خودت جشن بگیر

 32. مشاور گفت:

  لازمه که برای ترک هر عادتی راهکارهای مخصوص در نظر گرفته شوئ.به عنوان مثال ” سیگار کشیدن “برخی توصیه به ورزش و یا استفاده کردن از مواد غذایی و خوراکی نیرو زا و مثمر ثمر را به جای سیگار کشیدن را می نمایند.اما برای ترک غیبت از دیگران باید خود را از محل هایی که احتمال می دهید زمینه غیبت فراهم گردد تا حد امکان دوری کنید و در صورت قرار گرفتن در چنین محیطی سعی کنید که بحث را عوض کرده و ازامور دیگری سخن بگویید .بنابراین باید هر عادتی را با راه های ویژه ای در ضمن رعایت امور و مشترک ترک نمود.بدن و وروح و روان انسان آمادگی پذیرش عادات را دارند بنابر این می توان عادات خوب و نیکو رو جایگزین عادات بد نمود.اما این امر احتیاج به وقت و گذر زمان داره.

 33. ناشناس گفت:

  همیشه که عادت ها بد نیستند گاهی عادت های خیلی خوبی در زندگی زناشویی هستند که اونا باعث دوام زندگی می شوند.

 34. زاهد گفت:

  یکی از عادت های خوب، انتخاب محل مناسب برای اشیای خانه استًٌٍ؛مخصوصا اشیایی که استفاده مشترک برای زن و شوهر دارند.مثل کلید در خانه ، سوییچ اتومبیل ،قیچی ، شامپو، صابون حمام و ….پس هر چیزی در جای ثابتی قرار گرفت، طرفین محل استقرار از هر وسیله ای را در خانه می دانند و نیاز نیست که در غیاب همسر، در جستجوی آن باشند. همین کار به ظاهر کوچک ، که گاهی خیلی بی اهمیت به نظر می رسد، در مواقعی که روابط زوجین بحرانی است، می تواند جرقه یک مشاجره ی لفظی بشود.وقتی شما از حادثه ای عصبانی هستید، دنبال بهانه میگردید که خود را تخلیه کنید .بنابراین پیدا کردن شی ء در خانه که همسرتان موجب جابه جای اش شده ، قادر است شما را به طغیان بکشد.
  عادت های خوب در زندگی ، تنها منحصر به استقراء اشیاء در جای ثابتی نیست.عادت خوب، می تواند در همه ی زمینه های نقش تفاهم آمیزی داشته باشد.مثلا پس از مراجعت از یک میهمانی ، از میزبان تشکر کردن، تشکر از همسر به مناسبت اتفاق های روز مره، نوشتن یادداشت های روزانه، بررسی حوادث که می توانند موجب عبرت و کسب تجربه باشند، تمرین و تصحیح رفتارهای غلط و عادت های بد خودمان گفتن جمله “همسرم دوستت دارم”و خلاصه ، انجام دهها رفتار و اعمالی که قادرند در حسن تفاهم ما نسبت به خودمان و نسبت به دیگران موفقیت آمیز باشند.موفقیت یک امر تصادفی نیست که برای بعضی انسانها اتفاق بیفتد و برای برخی دیگر نه.بلکه شما هم با سخجیده فکر کردن و عمل کردن می توانید با ایجاد عادت های مفید و سازنده در راه موفقیت قدم بگذارید.این راهکار ها هر روز تغییر کمی در زندگی شما ایجاد خواهد کرد.تغییرانی که ممکن است در ابتدا برای شما جزیی باشد اما چنانچه به پیشروی ادامه دهید متوجه خواهید شد که چقدر پیشرفت و تغییر کرده اید.

 35. زاهد گفت:

  آیا تا به حال شده در حالی که گمان می کردید لحظات فوق العاده خوبی در کنار همسرتان دارید، ناگهان او عصبانی شده و شروع به ایراد گرفتن از شما کند؟متاسفانه اغلب خانم ها و مردان عاداتی دارند که همسرشان را ناراحت می کند.همسر شما چه عادت های بدی دارد و چگونه با این مسدئله کنار بیاییم؟

 36. فریبا گفت:

  در درجه ی اول باید صبور بود و با آرامش برخورد کرد بعد از اون باید فرصتی رو اختصاص داد تا خیلی آروم و منطقی با همسرمون در مورد موضوعی که عصبانی یا ناراحتش کرده صحبت کنیم و مشکلات رو با کمک هم حل کنیم

 37. محمود گفت:

  حتما ناراحتیش علتی داره باید ازش پرسید دلیل این کاراش چیه؟

 38. رفعت گفت:

  اگر با متانت و با محبت رفتار کنی و احترام همسرت را نگه داری مطمئن باش بی خودی عصبانی نخواهد شد.در هر مشاجره ای همیشه دو طرف مقصر هستند.

 39. معصومه کاوند گفت:

  آداب آمیزه ای از خصوصیات مثبت و منفی هستند و همین هم زندگی را جذاب و چالش انگیز می کند.اگر همسر ما عادت نا پسندی دارد می توان از راههای متفاوت مثل : بیان صریح ، تشویق و تاکید نکات مثبت، استدلال روشن و شفاف برای مخالفت با آن عادت را از او درخواست کنیم که در ترک و کمرنگ کردن آن تلاش کند.اما در نهایت فراموش نکنیم که هیچ انسانی بی عیب و نقص نیست و گاهی پذیرش دیگران با همه خوبیها و بدیها زندگی را دلنشین می کند.

 40. سید احمد گفت:

  پذیرش.این کلید طلایی موفقیت در زندگی مشترک است.البته پذیرش نه به معنای تمکین بی قید و شرط.بلکه به این معنا که هر یک از ما انسانها ضعفهایی داریم که باید با کمک هم در رفع آن کوشش کنیم.اگر همسر ما عادت ناپسندی دارد م یتوان آن را از راههای مختلف از جمله در خواست صریح، تشویق به ترک آن عادت و بیان مثبت شخصیت همسر، تایید و سپاس از عادت پسندیده و… سعی در کمرنگ کردن و تغییر آن عادت کنیم.اما در نهایت باید بپذیریم که هیچ انسانی کامل نیست.

 41. زهره گفت:

  خداروشکر من همسر ندارم که به فکر عادت های بدش باشم.ولی اگر روزی خدای نکرده اینطوری بشه یه جوری بهش میگم که ناراحت نیشه و با صحبت و دوستانه حلش میکنیم.بالاخره زن و شوهر دیگه “من” نیستن باید ” ما ” باشن.

 42. سارا گفت:

  یعنی چی ناگهان عصبانی بشه؟ اول باید دید دلیلش چیه بعد همه چیز با صحبت کردن حل میشه. ( خوب حتما کاری کردی که اینقدر ناراحت شده که نمیتونه خودشو نگه داره و وسط حرفت عصبانی میشه ) چرا عادت بد همسر؟…اشتباهای خودمونه

 43. سارا گفت:

  بسیاری از ما به فکر سلامتی خود هستیم و سعی میکنیم با کارهایی مثل تمرین ، ورزش و رژیم غذایی سالم سلامتی خود را حفظ کنیم.اما گاهی بدون اینکه بدانیم با غفلت از بعضی نکات مهم سلامتی خود را به خطر می اندازیم.در زیر بعضی عادت های ناسالم آقایان اشاره میکنیم :
  ۱- خود داری از مراجعه به پزشک
  ۲-عدم توجه به وضعیت بدن
  ۳- استرس در محل کار
  ۴- استفاده از آب داغ در وان حمام
  ۵- عدم استفاده از کرم ضد آفتاب
  ۶- نشستن دست ها بعد از رفتن به دستشویی
  ۷- عدم استفاده از مسواک
  ۸- مصرف فست فود و غذاهای آماده

 44. علی گفت:

  سلام من وهمسرم خیلی درگیر هستیم عدت بد من زود خسته وبی حال شدن در درون خونه است وعادت بد اون بد صحبت کردن با من وبچمون در مواقع بعضا عادی واکثر مواقعی که خسته است چه باید کرد بسیار این عادات هردومون خصوصا من رو اذیت می کنه

 45. asal banoo گفت:

  همسری فقط ۲ تا از اینارو داره .شماره ۴ و ۵ عادت بدش که بدم میاد آینه که شلوارش درمیاره از رو زمین بر نمیداره

 46. سمیرا گفت:

  نامزد منم منو میکشه تا دکتر بره آخرشم نمیره!!!!یه بار سرماخورده بود شدید به زور بردمش دکتر

 47. zoho گفت:

  ۱- این دکتر نرفتن مرض همشونه.منم دفعه آخر که خیلی بهم اصرار کرد برم دکتر.مثل خودش لج کردم نرفتم.
  گفتم یادت بندازم وقتی منتتو میکشم بری چه بلایی سرم میاری؟گفت هر دومون اشتباه میکنیم دیگه.
  ۲- همه لباساش همیشه روی زمینه! کشوی لباسشم که باز میکنه یه چیزی برداره دیگه کامل نمیبنده.
  ۳- گاهی اصلا لباس بیرونشو توی خونه درنمیاره ! با همون غذا میخوره یا حتی با همون پیرهنای بیرونش میخوابه!!!خستم کرده دیگه

 48. narges گفت:

  ما هم عقدیم.شوهر منم ۳-۴ تا شو داره هر چی هم بهش میگم میگه هر وقت رفتیم سر خونه زندگیمون استرس عروسیمون کم شه همه چی درست میشه.
  علاوه بر اینها هر کاری هم که میخوایم انجام بدیم من باید۱۰۰ دفعه اون رو یادآوری کنم.اصلا همچین اخلاقی نداشتم که یه چیزی رو چند دفعه بخوام یه کسی بگم ولی کارا پیش نمیره دیگه مجبووورم

 49. نیلوفر گفت:

  فقط۳
  بچه ها عادت بد همسراتون که ناخودآگاه هستش بگید.همسر من وقتی عصبی میشه ریشش یا پوست لبشو میکنه.هر چی بهش میگم همون لحظه خوب میشه اما چند دقیقه بعد….

 50. pink lady گفت:

  شوشوی من فقط دور از جونش باید حالش وخیم شه که بره دکتر هر چی هم میگم که نمیفهمه دارم به نفع خودش میگم

 51. تانیا گفت:

  شوهر منم دکتر نمیره خوددرمانی میکنه خداییش زیاد سرمانمیخوره مثه من نیست که تا بادی بهم بخوره مریض میشم.

 52. هوا گفت:

  شوهر من عادت ۱ و ۵ رو داره.یه عادت بد دیگه هم داره خیلی گرماییه همش پتو رو میده اونطرف منم اگه پیشش باشم یخ میزنم.

 53. nancy گفت:

  همسر من واسه مسواک زدن هم خیلی تنبلی میکنه و منو دق میده.همیش بهش میگم رژیم بگیر لاغر کن ، اونم میگه باشه از شنبه رژیم میگیرم ولی بعدش میبینم خبری نیست که نیست…آخر سرم به من میگه وسواسی…ای خدا

 54. آرتینا گفت:

  من هنوز وارد زندگی مشترک نشدم که ببینم عادت بدش چیه

 55. بتیس گفت:

  شوهر من فقط ۵ رو انجام نمیده خییییلی به همه چیز اهمیت میده

 56. tender گفت:

  شوهر من…مسواک میزنه ولی کم.ضد آفتاب رو هم که البته بنده خدا طبقه نفی یک پاساژ …همه جارو با مترو میره دیگه آفتاب نمیبینه.دکتر هم اگر پیش مادرش نباشه خودم سریع میبرمش دکتر.ولی اگر اونجا باشه باید اونقدر حالش بد باشه تا مامانش رضایت بده بره دکتر

 57. asal گفت:

  ۱-وای یه نکته رو یادتون رفته اونم عادت بدشون که وقتی گشنه هستند یک ثانیه هم نمیشه تحملشون کرد داغونن و وقتی سیر میشن خیلی خوبن البته تا زمانی که نخوابیدن هر چی میخواین رو بهشون بگید چون وقتی بیدار شدن دوباره گشنه ان.
  ۲- وقتی پشت فرمونن وقتی از رانندگیشون تعریف میکنی دیگه فکر میکنن باید دنده هوایی برن.

 58. ستاره زهره گفت:

  همسر منم همیشه مسواک میزنه تازه هر شب نخ دندون میکنه خدای نکرده اگه ببینه من مسواک نزدم و خوابیدم شده منو سه شب بیدار میکنه برو مسواک بزن .دستاشم همیشه قبل غذا خوردن میشوره چه برسه وقت استفاده از سرویس بهداشتی.یکم سخت میره دکتر ولی اگه بدونه ضروریه حتما میره.کلا آدم آرومیه خیلی استرسی نیست برعکس من اتفاقا به من آرامش بده.در مورد فس فود هم دوست داره اما هیچ وقت ندیدم زیاده روی کنه چون میدونه وزنش بالا میره واسه سلامتیش هم مضره ماهی یه بار بریم فست فود بخوریم.کلا همسرم مرد خوب و کاملیه فقط همین درآوردن لباساش روی زمین و مبل هر کجا غیر از جالباسی بود که خداروشکر یه مدت بعد ازدواجمون کم کم خودش رعایت میکنه و دیگه حواسش هست.تنها چیزی که هست خیلی میوه و سبزی میخوره یعنی اگه یخچال پر میوه باشه به شب نرسیده یخچال خالیه.خیلی هو پوستش خوبه و شادابه.ولی بچه ها حرص نخورین بعد یه مدت که از زندگی مشترکمون بگذره خیلی از کارهایی شما رو همسری و خیلی از کارهای اون روی شما تاثیر میزاره و میبینین که خلیی از چیزایی که قبلا شما رو آزار میده الان شده یکی از عادتهای خودتون و این شاید به دلیل عشقی باشه که به هم دارین کم کم شبیه هم میشین

 59. amoo گفت:

  والا در مورد دکتر نرفتن و به زور دکتر رفتن، فکر کنم همه اینطوری ان ، مرد و زن نداره مثلا تو خانواده ما مامانم وقتی مریض میشه چرا دکتر نمیره یا به زور میره.در مورد ضد آفتاب یه راهنمایی بکنم : من خودم همیشه بدم میومد و علی رغم اینکه خیلی به ظاهرم اهمیت میدم و سعی میکنم به خودم برسم به هیچ وجه تو کتم نمیرفت کرم ضد آفتاب و از این چیزا بزنم.اما الان دو سه تا کرم دارم تو خونه.یه راهی که روی من تاثیر داشت اینه که وقتی بیرون هستین ، پوست پیر و چروک خورده یه پیرمرد زحمت کش رو بهشون نشون بدین و بگین اگه مواظب خودت نباشی توام ۱۰-۱۵ سال دیگه اینجوری میشه پوستت…اگه به خودت برسی ،۳۰ سال دیگه بازم پوستت صاف و خوبه.از بقیه هم سن هات جوون تر میمونی!!!همچنین یک بارکه زیر آفتاب پوستش سوخته ، بهش سوختگی ها رو نشون بدین و بگین ببین پوستت ۴-۵ بار دیگه اینجوری بسوزه داغون میشه …

 60. ملیحه گفت:

  اتفاقا شوهر من خیلی مواظب خودشه یه دکتر ده بار میره ولی نوبت من که میشه جدی نمیگیره حتما برای یه کار خاص یا چیزی که انتظار دارم برام بخره یا انجام بده باید مستقیم ازش بخوام ولی من دوست دارم نازمو بکشه و وقتی اشاره ای به چیزی میکنم خودشو به کوچه عیلی چپ نزنه.کلا یه عادت بدش اینه که الکی از مادرش طرفداری میکنه با اینکه میدونه حق بامنه…

 61. مهسا گفت:

  همسرم من دو تا عادت خیلی بد داره یکی جوراباشو هر جا توی خونه درمیاره میندازه همش باید دنبالش جمع کنم.دوم اینکه جزوه هاشم همیشه دورش میریزه درس میخونه دیگه نمیشه راه رفت از بس ورق روی زمینه

 62. mary گفت:

  هر وقت عصبانی بشه فحش میده.واقعا بدم میاد خیلی بهش میگم بعضی وقتها یادش میافته به حرفهام جلوی خودشو میگیره بعضی وقتها هم نه.حالا فعلا بچه نداریم ولی چند وقت دیگه که نی نی بیاریم میترسم اونم از باباش یادبگیره منم از بچه بی تربیت فوق العاده بدم میاد!!! چیکارش کنم به نظر شما؟؟؟

 63. پریسا گفت:

  شوهره منم همه رو رعایت میکنه از گزینه های بالا مورد ۳ این استرس که زیاد داره و همیشه تو خواب محل کارشو میبینه و یه دفه از خواب میپره.و دائم نگرانه وای معمولا حرفی نمیزنه از سره کار مگه واقعا فکرش مشغول باشه اونم چیزی نمیگه توی غار درونشه مگه اینکه من اصرار کنم به چی فکر میکنی…یکی دیگه اینه که وقتی یه کاری بخوام انجام بدم قبول میکنه که انجام بده اما بینش ده بار ازم کمک میخواد اینو میاری اینو میبری اینو میدی.اینجوری کنم اونجوری کنم وای تو دلم میگم اگه میخواستم اینهمه دستور بدم خوب خودم انجامش میدادم راحت تر بودم.آخرشم میگه خوب میخوام بعد نگی چرا اینجوری یا اونجوری انجامش دادی!!!

 64. مهشید معینی گفت:

  سلام بدترین عادت همسری من اینه که علاقه زیادی به رابطه جنسی داره به طوری که دیگه واقعا بعضی شبا از دستش خسته میشم.و آسایش نداره دیگه دارم کم کم زده میشم بچه ها شما هم همچین مشکلی دارین؟؟؟؟

 65. medis گفت:

  شوهرم منم یه سری عادت ها داره جورابش که همه جا هست جز تو جا جورابی.شیم میمای شارژ لپ تاپش و دسته بازی وساعتش و… همیشه اینور اونور.اینکه همیشه حاضر میشم میریم تو ماشین میشینیم تازه یادش میاد عینکشو برنداشته خلاصه با اینکه واسه حاضر شدن من کلی معطل میشه اما آخر سر خودش دیر میرسه.وقتی داره با کامپیوتر و یا گوشی کار میکنه هر چقدر صداش کنی نمیشنوه خیلی هم ولخرجه دست منو از پشت بسته.وقتی میریم رستوران دلش میخواد کل منو رو سفارش بده بیاره برامون.وقتی هم درد شدید داره نمیگه من از این اخلاقش بیزارم

 66. فاطمه گفت:

  گزینه ۱ و ۲٫البته گزینه ۵ هم بود ولی کم کم دارم عادتش میدم….خودمم گزینه ۱ و ۲ رو دارم.عادت بد دیگه اش اینه که درست غذا نمیخوره باید به زور هی بهش خوراکی بدم خیلی استرس کارشم داره

 67. pichak گفت:

  همسر من نه تنها این نکات رو رعایت میکنه بلکه مسائلی یه مراتب فراتر از اینتها رو هم رعایت میکنه این قضیه خوبه ولی!!! تنها مشکل اینجاست که من یه آدم معمولی هستم و همسرم مدام از من ایراد میگیره ، سر همه چی از لباس پوشیدن گرفته تا حتی ظرف شستن .ماشالا وارده واز من ایراد میگیره این هم آدمو کلافه میکنه

 68. ناشناس گفت:

  شوهر من دست هر چی شیرازیه از پشت بسته.کلا با داداشاش همینطوری فقط لم میدن.اصن بدنشون خشک میشه .حالا ایشالا بره سر کار درست شد شاید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*