از جمله مهمترین اصل در ازدواج ، شناخت کافی دو طرف از یکدیگر است. در ازدواج های فامیلی این اصل وجود دارد اما علاوه بر شناخت، علاقه هم مهم است. اصل دیگر که خیلی مهم است، صداقت می باشد. بی صداقتی از آفت های زندگی زناشویی است. اگر صداقت وجود نداشته باشد مشکلات بسیاری به وجود می آید. اخلاق در زندگی مشترک یک اصل اساسی است. اگر همسر شما بد اخلاق باشد و به احساسات شما توجه نداشته باشد شما نمی توانید از زندگی لذت ببرید. برای این منظور آموزش قبل از ازدواج ضروری می باشد. اهمیت آموزش قبل از ازدواج به حدی است که سبب می شود فرد در انتخاب خود دچار اشتباه نشود. انتخاب در ازدواج بسیار حائز اهمیت است و باید به صورت صحیح صورت گیرد. یکی از مهمترین اصل ازدواج، اصل همسان گزینی است. همسان گزینی باعث می شود تا زوجین در زندگی مشترک، تعارض کمتری داشته باشند. خیلی از جوانان تفاهم را با تشابه اشتباه می گیرند. تفاهم یعنی فرد، طرف مقابل خود را با آگاهی از نقاط ضعف و قوتش می پذیرد. کسانی می توانند با ازدواج با یکدیگر خوشبخت شوند که اصل همسان گزینی را رعایت کرده باشند و با هم تفاهم داشته باشند.

مشاوره ازدواج تهران،بهترین مرکز مشاوره ازدواج روانشناس خوب تهران روانپزشک خوب تهران مشاور ازدواج تهران

v_man_woman_64

2 دیدگاه ها

 1. Monire گفت:

  سلام. من ۷ماه نامزدکردم ازیک سال قبل بانامزدم آشناشدم ایشون اولش دقیقا چیزی روازخودشون برام توضیح دادن که مدنظر من بود امازمان که گذشت ومن وابستگی خودم به ایشونو دیدم ایشون تغییراتی کردن وازم خواستن خودم وبانظراتی ک ایشون میگن سازگار کنم واون موقع به حرف ایشون کردم وبهشون گفتم من بابت شما خیلی تغییر کردم پس زندگی خوبی بسازیم اما وقتی که عقدکردیم رفتارایشون رفته رفته تغییر کرد وبیشتر چهره واقعیشونو نشون دادن وبعدازهربحث و دعوایی که راه مینداختن حرف طلاق دادنمو زدن وحتی اقدام به زدن من کردن بعد۷ماه که مطابق میل ایشون رفتار کردم الان دیگه خسته شدم ازتمام کارهایی که برای این اقاانجام دادم و تهدید و مدام حرف طلاقو شنیدم والان کسی که مقصرشناخته شده توهردوخانواده منم,, خانواده من میگفتن اون موقع نبایدقبول میکردی الان بایدبسازی خانواده ایشون میگن توبساز مگه تونمیتونی بسازی؟ الان به همه گفته من درست میشم اما اون نمیخواد,ازطرفی هرباراین حرفارو تکرار میکنه بعداینکه خوب میشه همه چیز دوباره ازروز بعدش شروع میکنه تهدید به کشتن و اسیدپاشیم میکنه,,موندم چکار کنم؟ به پای اشتباهی که اون موقع کردم بمونم وبسوزم وبسازم بااینکه خودش بهم گفت زن میگیره روسرم هوومی یاره,, یاجداشم و بشنوم که میگن خودت کردی مطلقه بودنم وبپذیرم. واقعا خسته شدم بادوستامشاورصحبت کردم امابهم جوابی ندادن.

  • نسترن مولایی گفت:

   دوست عزیز به هر حال شما بهتر از هر کسی میدونید ادامه این زندگی به صلاح و مصلحت هست یا خیر؟
   در این مورد تا بچه ای به دنیا نیامده باید صحبت کنید و تصمیم گیری کرد … خانواده شما نمیتونه از زیر بار این مسئولیت شانه خالی کنه
   در ضمن ترس شما از طلاق ایشون رو نسبت به استفاده از این واژه جسور کرده … پس بهتره در این مورد کاملا ارام باشید
   در این موارد اول گفتگو باید کرد ولی اگر واقعا راهی نباشه دو طرف باید مسیر سخت جدایی رو تحمل کنند
   در مواقع تهدید اورژانس اجتماعی به شماره ۱۲۳ میتونه به شما کمک کنه
   در این مورد حتما ” با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
   ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


*