پیشرفت کودک: کودک ۸ ساله شما

تا سن ۸ سالگی، کودکان شروع به درک مکان خود در دنیا و پیشرفت علایق و نظرات قویتر خود میکنند. کودک شما از زبان ماهرانه برای توصیف عقاید و تجربیات استفاده خواهد کرد و میتواند مکالمات بزرگسالان را انجام دهد. در همین زمان کودکان در این سن شروع میکنند تا تصور کنند که در موقعیت فرد دیگری چه احساسی دارند. انها ممکن است کمتر روی خود و بیشتر روی دیگران متمرکز باشند.

سن ۸ سالگی: پیشرفت فیزیکی

احتمالن شما متوجه خواهید شد که کودک هشت ساله شما بیشتر ناشیگریهای دوران کودکی خود را از دست میدهد و حرکاتش بهتر و کنترل شده تر میشود. مهارتهای حرکتی بزرگتر بوسیله استحکام افزایش یافته در ماهیچه های بزرگ بازوهاو پاها همراه با قدرت استحکام، تعدیل و زمان واکنش بهبود یافته اصلاح می شوند.کودک شما اکنون میتواند کارهایی مثل تغییر جهت هنگام دویدن، پرتاب صحیحتر و پریدن و بالا رفتن را بهتر انجام دهد. در این سن کودکام از جست و خیز کردن مانند دنبال هم دویدن، کشتی و دعواهای ساختگی لذت می برند.

این پیشرفتهای فیزیکی همراه با پیشرفت در مهارتهای فیزیکی و شناختی به این معنی است که بسیاری از کودکان اکنون علاقه مند به ورزشهای تیمی سازمان یافته هستند.

تقریبن تمام کودکان ۸ ساله میتوانند لباس بپوشندو دندانهاو موهای خود را بدون کمک مسواک بزنند و شانه کنند. انها میتوانند از بسیاری از تجهیزات آشپزخانه  و ابزارهای پایه مانند چکش و پیچ گوشتی به خوبی استفاده کنند. کودکان در این سن اغلب عاشق کمک در اشپزی هستند و جعبه ابزار کودکان ممکن است یکی از اسباب بازیهای محبوب باشد.

۸ سالگی: مهارهای شناختی و زبانی

کودک شما احتمالن در صحبت کردن روان است و از همه آواهای سخنرانی شامل ترکیب حروف بی صدا ( مانند صداها در” thistle “،) جملات پیچیده با اشکالات گرامری کم و کنترل خوب روی سرعت، گام و حجم  استفاده میکند.

زبان به طور کلی مودبانه و شامل عبارتهای مانند “لطفن” و “متشکرم” هنگام قدردانی است، اما ممکن است انها تحت تاثیر همسالان و اصطلاحات عامیانه زمین بازی ، عادت به استفاده از برخی لغات بطور پنهانی از والدین خود کنند.

بازی ممکن است خلاقانه باشد. کودک شما در حال توسعه توانایی برای فکر کردن درباره چندین چیز در یک زمان است و میتواند دستور العملهای پیچیده را یاد اوردی و دنبال کند. در این سن کودکان معمولن در خواندن و نوشتن با اعتماد به نفس هستند  و میتوانند داستانهای ساده و انشاء هایی را بنویسند.

انها ممکن است موضوعات مورد علاقه ای در مدرسه داشته باشند و اغلب دوست دارند تا درباره چیزی که انها میخواهند درهنگام بزرگ شدن انجام دهند بحث کنند. درک انها از اعداد، زمان و فضا بهتر توسعه می یابد. انها بطور کلی تاریخ را می فهمند ، و میتوانند روزهای هفته و ماهها را به ترتیب بخوانند، اعداد را را برعکس بخوانند و کسرهای ساده را بفهمند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*