در جامعه ی کنونی ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی رو به افزایش است. طبق آمار یک میلیون زن ایرانی به صورت غیر قانونی با اتباع بیگانه ازدواج کرده اند. نتیجه این ازدواج ها کودکانی بدون هویت و بدون شناسنامه اند. بسیار زیادند کودکان بدون شناسنامه ای که بدون هیچ هویتی در جامعه ی ما زندگی می کنند. فرزندانی که در آینده از هیچ گونه حقوق شهروندی، انسانی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی برخوردار نیستند. علت اصلی چنین ازدواج هایی فقر و کم اطلاعی خانواده ها است. اکثر چنین خانواده هایی از خانواده های محروم و فقیر هستند. در صورت اعمال فشار، اتباع بیگانه که به صورت غیر قانونی وارد کشور ما شده اند، به کشور خود باز می گردند و این باعث می شود که کمتر چنین ازدواج هایی صورت بگیرد. همچنین اطلاع رسانی به افراد در این زمینه بسیار اثر گذار است.

 

مرکز مشاوره آنلاین مشاوره ازدواج تهران مشاوره آنلاین خانواده مرکز مشاوره ازدواج مشاوره ازدواج آنلاین

بهترین مشاوره آنلاین

23 دیدگاه ها

 1. ناشناس گفت:

  سلام آیا به نظر شما ازدواج به فردی که تبعیت متفاوت دارد اشتباه است؟

 2. مشاور گفت:

  در برخی موارد دیده شده که مرد خارجی علی رغم تعهدی که به خانواده دختر مبنی بر عدم خروج وی ازایران را داده اند عروس را به کشور خود می برند.همچنین زنان و مردان با دو فرهنگ متفاوت ازدواج می کنند وزن ایرانی به سختی می تواند با فرهنگ مرد کنار بیاید.علاوه بر این که برخی از کارها مانند چند همسری در ایران منفور است و در بین فرهنگ آنها ، جایگاه عاصی دارد و ترغیب شده است.این تعارضات وحشتناک فرهنگی ، همگی به روح و روان زن نیز آسیب می رساند.فرزندان این ازدواج ها هم به دلیل نداشتن شناسنامه ایران قادر به تحصیل نخواهند بود بنابر این بی سوادی مشکل اصلی کودکان حاصل چنین ازدواج هایی است.
  بروز تشدید تعارضات روحی و روانی در فرزندان ناشی از ازدواج زنان ایرانی با اتباع خارجی نیز یکی از تبعات ازدواج های مزبور است.عدم تعیین تکلیف هویتی و سایر مشکلات ناشی از آن باعث ایجاد نوعی تعارض در این فرزندان شده که به تدریج به فشارها و تعارضات روانی بدل می شود.وجود تعارضات روحی وروانی در زنان مزدوج با مردان خارجی قبل و بعد از ازدواج از فراوانی و درصد بالایی برخوردار می باشد.با استناد به یافته های این تحقیق میتوان ادعا کرد که وجود تعارضات روحی و روانی و مشکلات مربوط به آن یکی از عوامل مستعد کننده زنان به تمایل به ازدواج با خارجیان بوده و از طرف دیگر بروز و وقوع این نوع ازدواج و معضلات و مشکلات ناشی از آن می تواند از عوامل تشدید تعارضات روحی و روانی اینگونه زنان باشد.

 3. ناشناس گفت:

  سلام
  من بسیار دیدم که زنانی با تحصیلات پایین بیشتر راغب به ازدواج با مردان خارجی اند به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟

 4. فرهمند گفت:

  چرا زنان در ازدواج با اتباع بیگانه رضایت کمتری دارند؟

 5. مشاور گفت:

  یکی از مولفه های مهم استحکام خانواده است که از رویداد ها و پیش آمد های گوناگونی تاثیر می پذیرد.یکی از مولفه های همسانی و شباهت بین زوجین است هر چه همسانی در فرد هتگام ازدواج بیشتر باشد میزان دیگیری و بروز تعارضات در بین آنها کمتر خواهد بود.چرا که ناهمسانی دو همسر می تواند اختلالاتی را به وجود آورد.دو انسانی که از خاستگاه متفاوت اجتماعی برخاسته اند ، هر یک با ارزش های خاص پرورش یافته اند و حتی جهان بینی شان متفاوت است.

 6. محمود گفت:

  توجه کنید که اکثر خارجیانی که زن ایرانی دارن افغانیان! یه دفه فکر نکنید اروپایی و آمریکایین.ببخشید مگه اونا مغز…خودرن که زن ایرانی بگیرن. میگن اگه کیس خوبی بود چرا شوهر ایرانی گیرش نیومده..

 7. ناشناس گفت:

  اتفاقا چون کیس خوبی بوده نخواسته شوهر ایرانی داشته باشه.

 8. رقیه گفت:

  شما مردا اصولا دو نوع هستید : ۱- از زن ها تعریف می کنید…۲- از زنها بد می گید که در توع دوم به خاطر دسترسی نداشتن به زن است که ضرب المثل میگه گربه دستش به گوشت نمرسه می گه پیف پیف بو میده صدق میکنه

 9. اعظم گفت:

  ببین آقای محترم من الان یه دختر مجرد ایرانی هستم که قراره با یه مرد آمریکایی ازدواج کنم.این آقا هیچ وقت نگفت برام کارت شارژ بخر و نگفت عکس خصوصیتو ببینم..نگفت فقط یه رابطه داشته باشیم بعدش بای بای ….چرا شماها فکر میکنید ما دخترای ایرانی تشنه شما مردهای ایرانی هستیم.همونطوری که شما میگید که دوره دختر ایرانی تموم شده دوره خان سالاری مرد ایرانی هم تموم شده.از همه خانومها میخوام که از مرد ایرانی در ذهن خودشون یک بت نسازند.

 10. اعظم گفت:

  جناب محمود خان ! شما حتما اروپا و امریکا نرفتی و ندیدی که خانم های ایرانی چقدر ازدواج هایی موفق خوبی یا مردان اروپایی و آمریکایی دارن.هر کسی هم که من دیدم ازدواج خوبی داشته با مرد غیر ایرانی تحصیلات خیلی عالی و شغل خیلی خوبی داشتن و دارن و زندگیشون خیلی بدون تنش تر از ازدواج مرسوم ایرانی با ایرانی هست

  • محمود گفت:

   متاسفانه من به خاطر کارم زیاد میرم اروپا و امریکا.بنده نه حرفم ضد زنه و نه نژادپرستانه، اینکه شما میگی زن ایرانی برای مرد غربی جذابیت داره رو قبول ندارم چون مربوط به گذشته اس.اونم به خاطر روحیه ی اطاعت پذیری که زنای ایرانی یه زمانی داشتن ، خودت قضاوت کن .دخترای الان مارو با گذشته ها مقایسه کن.باور کن وقتی مرد ایرانی زن ایرانی نخواد آخه امریکایی برا چی میخواد اونو؟یه چیز دیکه اینکه تو ایالت متحده کمتر مردی پیدا میشه که به خاطر جذابیت فیزیکی یه زن باهاش ازدواج کنه.بهتون بر نخوره ولی چیزی که من گفتم عین واقعیته .نمیدونم چرا شماها تحمل واقعیتو ندارین .دخترای ایرانی بیشترین چیزی که ممکنه باعث ازدواج یه مرد با اونا بشه تو عروسکی کردن خودشون میبینن و غالب مردایی که صرفا به خاطر قیافه و بدن زن باهاش ازواج میکنن.عموما تو خاورمیاته پخش شدن ! مرد ایرانی میشه هموطن غیر ایرانی میشه خارجی !آخه اینکه من هیچ جا نگفتم کلا کسی با زن ایرانی وصلت نمیکنه چون ما زنای موفق کمی تو خارج نداریم ولی اینا کلا تو خارج از کشور زندگی میکنن و همونجا ازدواج میکنن ! منظور اصلی من اینه که یه مرد اروپایی یا امریکایی نمیاد ایران که یه ایرانی بگیره.

 11. ناشناس گفت:

  دوست عزیزاین کامنتها نه تنها ضد زن است بلکه نژاد پرستانه است.من نمیدونم شما کجا زندگی می کنید ولی من در امریکا هستم و اطرافیانم هم زنهای تحصیل کرده ایرانی زیادی وجود دارند که شوهر های تحصیل کرده از یه کشور دیگه دارن….اگر قرار بود همه مثل شما فکر کنند متاسفانه سنگ روی سنگ بند نمیومد زنان ایرانی برای جذابیتهایی فیزیکی و روحیی که درونشان هست طرفداران بسیاری بین مردان اروپایی و امریکایی دارند.

 12. nazi گفت:

  بازم که زود نتیجه گیری کردین ! من ایرانیم و تا حالا پامو از ایران بیرون نذاشتم .یک نامزد کانادایی دارم که ایشون با هزار بدبختی ایران اومد و نامزد کردیم و قراره هفته دیگه برای ازدواج بیان ایران تحصیل کرده هم هستند و جایگاه اجتماعی خوبی هم دارند.

 13. رقیه گفت:

  شما چه مشکلی با زن های ایرانی دارین که این حرفا رو میزنید.حرف های شما من رو یا پسر خالم میندازه چون با اینکه یک زن خوبی داره ولی باز از این حرفا میزنه

 14. رقیه گفت:

  اما برای من به عنوان یک دختر بالغ میگم یک مرد اروپایی جذابیت بیشتری داره تا یک مرد ایرانی .در ضمن مگرزنان ایرانی چه عیبی دارن که جناب محمود خان این طوری در موردشون حرف میزنن؟؟!!!

 15. نسترن گفت:

  دخترای ایرانی به خاطر وفاداری و پاکدامنی که دارن بین مردای اروپا بخصوص ایتالیا طرفداری زیادی دارن مخصوصا که زیبا هم هستن لابد این آقا محمود خودش یه مرد ترشیده و عقده ایه.اونا اینقدر آدمای بی وفا دیدن که دنبال زن وفادار هستند

 16. آرام گفت:

  اون خانم عزیزی که نامزد کانادایی دارن بگن چه چیکار کردن تا من هم بتونم با یک مرد خارجی ازدواج کنم من مردهای خارجی رو ترجیح میدم.

 17. میلاد گفت:

  اینا همش حرف آدمیزاد هیچ فرقی با هم ندارند.ولی بدبختانه تو ایران فرهنگش هنوز جا نیوفتاده تا کسی با یه خارجی ازدواج میکنه زیر پاش رو خالی میکنند به نظر من یه ایرانی حق داره برای زندگی خودش تصمیم بگیره حالا چه درست و چه غلط…

 18. ناشناس گفت:

  سلام دوستان منم یک زن ایرانی هستم و با یک مرد خارجی اهل ترکیه ازدواج کردم و از اخلاق همسرم بی نهایت راضی هستم اصلا قابل مقایسه با مرد ایرانی نیست.چون فوق العاده ساده و بینهایت مهربون و زن دوست و مسئولیت پذیره خدارو شکر با مرد ایرانی ازدواج نکردم.چون یک بار تجربه ازدواج ناموفق با مرد ابرانی درس عبرتی به من داد که تا عمر دارم یادم نمیره

 19. فرح گفت:

  دیگه دوره زن ایرانی اینطوره و آنطوره گذشت.خداروشکر در تمام زمینه ها آمار موجود است.ولی مشکل اینه که مردای ایرانی از تم مرد سالاری در نمیان

 20. آرش گفت:

  اولا حرفهای جناب محمود صحیح است و ایشون منظورشون این بود که اکثر ازدواج هایی که در ایران با یک مرد خارجی انجام می شود غالبا از کشورهای افغانستان و عراق هستند ، و اینکه مردان اروپایی چون به کشوری مثل ایران مهاجرت نمیکنند پس درصد ازدواج آنها با ایرانیها هم کمتر میشه ، و اینکه دخترای ایرانی وقتی یک خواستگار خارجی دارند دست و پایشان را گم می کنند شکی نیست که اینم به خاطر فکر غلطی هست که درباره زندگی دارند مثلا پیش خودشون میگن اگر ما با یک خارجی ازدواج کنیم حالا چه افغانی باشه چه اروپایی میگن کلاس داره و میتونیم پزش رو بدیم، نه اینکه واقعا خیلی از زندگی با خارجیها راضی هستن ،ولی اینکه خانم ها میگن میخوایم با خارجیا ازدواج کنیم به خاطر این هست که آزاد باشن و هر کاری دلشون خواست انجام بدن و بگردند ، خب اینجور خانم ها طبیعتا مردان خارجی را بیشتر می پسندند و بحث با خانم ها به نظرم به جایی ختم نمیشه چون اگه حرفی بزنی انگار نژاد پرستی رو بهت میزنن نه اینکه میگن طرف داره عقلانی فکر میکنه

 21. مهدی گفت:

  سلام به نظر من هر کسی اول باید خودشو خوب بشناسه بعد به همسر آیندش فکر کنه هر چی درصد شباهت بیشتر باشه اختلاف کمتر و در کنار اینها باید صبر و گذشت و اخلاقیاتی از این قبیل رو تو خودمون پرورش بدیم باید چون زندگی با یک نفر بازی نیست که تهمتش هر کی بر خونه خودش میخوان یه عمر کنار هم باشن ، در پایان باید بگم شخصا دوست دارم خانومای شایسته ایرانی با مردای ایرانی مورد علاقه شون ازدواج کنن، در این باره دلایلم زیاده و از حوصله خارج پس فقط سعی کنید مجنون ایرانیه دل خودتونو پیدا کنید حتی اگر شما یکم پا پیش بذارین بد نیست چون الان ازدواج سخت شده و پسر ایرانی میترسه ، یکم توقعتونو بیارین پایین امیدوارم خوشبخت بشین و شرایط جامعه روز به روز بهتر بشه و ازدواج آسون و سطح فرهنگ و آگاهی مردم بالا بره ، ضمنا ما ایرانیا زبون همو بهتر میفهمیم تا وقتی با یه بی شرف خارجی روبرو میشیم ، گول ظاهرشون رو نخورین اگر تحفه بودن دختر خوب و خوشگل مملکت خودش باهاش ازدواج می کرد .

 22. نیما گفت:

  به نظر من بحث رو باید به این سمت میبردین که مرد ایرانی بهتره چجوری ازدواج کنه. به نظر خودم یه مرد ایرانی بزرگترین حماقتش اینه که با زن ایرانی ازدواج میکنه. چون زن خارجی به نظر من میلیارد میلیارد میلیارد برابر هم اخلاقش از زن ایرانی بهتره هم روحیه اکتیوی داره هم بسیار زیبا و منحصر بفرد هستش و هم وقتی مسلمون بشه به اسلام کاملا پایبنده و هم این که منطقی عمل میکنه و هم این که انعطاف پذیر هستش و… .البته به نظرم مرد ایرانی ای که با زن خارجی ازدواج میکنه نباید ایران بمونه چون وقت خودش رو با یه مشت جهان سومی به هدر داده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*